Нюкасъл победи като гост с 2:0 Шефийлд Юнайтед и се изравни по точки с Арсенал. "Свраките" вече имат 19 в актива си, колкото има и днешният им съперник, както и "артилеристите".

В мача от 15-и кръг на Висшата лига Нюкасъл надделя с попадения на Ален Сент-Максимен и Джонджо Шелви.

Шефийлд Юнайтед имаше много добри положения през първата част, като три пропуска направи Оливър МакБърни. Нюкасъл пък удари опонента в 15-ата минута, когато добро центриране бе пратено към Сент-Максимен и той с глава насочи топката във вратата на Дийн Хендерсън.

Вторият гол за „свраките” дойде в 70-ата минута, когато Анди Керъл отклони топката с глава за Джонджо Шелви. Халфът напредна към вратата на „остриетата”, а страничният рефер маркира засада. Юношата на Ливърпул продължи и с удар с десния крак преодоля Хендерсън, въпреки че играчите на домакините спряха да играят. След преразглеждането на ВАР стана ясно, че позицията на Шелви е редовна и попадението бе зачетено, с което бе оформен и крайния резултат.