Тъмнокожият английски национал Тайрън Мингс, срещу когото бяха насочени расистките скандирания за първото прекъсване на двубоя между България и Англия снощи от евроквалификацията на "Васил Левски" (0:6) разкри подробности около случилото се.Той призна, че е чул "маймунски звуци" не в 26-ата минута, а още преди началото на двубоя, въпреки което е бил съгласен да играе в мача.

Winbet - победата е емоция! (18+)

"Излизахме да загряваме и тогава чух скандиранията. Мисля, че всички ги чуха. В 22-ата минута отидох при четвъртия съдия и му казах, какво съм чул. На полувремето нямахме колебания дали да продължим, така че решихме да излезем за втората част, за да спазим протокола.

Аз лично не се чувствам особено засегнат от случилото се, тъй като ми е за първи път. Жал ми стана за хората, които имат такива възгледи. Смятам, че те не са отражение на възгледите на цялата страна. Все пак сигнализирах на рефера заради хората, които ежедневно страдат от това.

През второто полувреме не чух нищо смущаващо, така е съм доволен, че протоколът на УЕФА свърши работа", обяви Мингс.