Швейцария изчака търпеливо и стигна до успеха с 4:0 над Литва в мач от Група „Е“ на квалификациите за Евро 2016. „Часовникарите“ стигнаха до успеха с попадения в последните 24 минути.

Първото попадение в мача падна в 66-ата минута, когато след центриране от корнер вратарят Гиедриес Арлаускис се оказа притиснат от Йосип Дърмич и изби топката във вратата си. Две минути след това Фабиан Шер удвои.

В 80-ата минута Джердан Шакири се разписа след центриране на Дърмич, а в последната минута на редовното време играчът на Байерн вкара втория си гол в мача след ново центриране на Дърмич.

Въпреки успехът Швейцария остана на трето място с 6 точки, колкото има и вторият Словения. Словенците имат успех в директен мач с „часовникарите“. Лидер в групата е Англия с 12 точки.