УЕФА ще обяви решението си за прекратения квалификационен мач между Черна гора и Русия на 30 март. Информацията е на информационна агенция ТАСС, която се позовава на източник от европейската футболна централа.

„УЕФА още не е получила необходимите доклади от делегата на мача и главния съдия. Вероятно ще обявим взетото решение в понеделник (30 март)“, твърди съобщението.

Както е известно, още в първата минута на мача в Подгорица вратарят на „сборная“ Игор Акинфеев беше ударен с факла и срещата беше прекъсната. През второто полувреме друг играч на Русия беше ударен с хвърлен предмет и съдията Дениз Айтекин (Германия) прекрати мача.

УЕФА вече обяви, че е заведено дисциплинарно разследване срещу Черна гора. Балканският тим е заплашен от служебна загуба с 0:3 и глоба.