Уелс изненадващо победи у дома Черна гора с 2:1 в среща от Група “G”, в която е и българският национален отбор. "Драконите" най-после записаха първата си победа в европейските квалификации, като сериозно объркаха сметките на черногорците и помогнаха на Англия.

Стив Морисън откри резултата в мача в 29-ата минута, а звездата на Арсенал Аарън Рамзи удвои преднината на своя тим в 50-ата минута. Черна гора върна един гол в 71-ата минута чрез Стеван Йоветич, но това се оказа недостатъчно балканците да измъкнат нещо повече от мача.

С победата си Уелс вече застрашава 4-ото място на България в групата, като изостават само на 2 точки от нашия тим. Черна гора пък остава на второто място с 11 точки, но е с мач повече от третия Швейцария, който е с 5 точки.

Уелс - Черна гора 2:1
1:0 Стив Морисън (29), 2:0 Аарън Рамзи (50), 2:1 Стеван Йоветич (71)