Украйна направи 1:1 при гостуването си на Словения в реванш от баражите за Евро 2016 във Франция и за втори път в историята ще играе на финален турнир на Стария континент. Украинците бяха победили в първия мач с 2:0 и с общ резултат 3:1 елиминираха съперника си.

Словенците върнаха един гол от пасива си след първата среща още в 11-ата минута на реванша, когато Бощян Сесар бе точен за 1:0. Домакините, чиято атака бе водена от бившия нападател на Лудогорец Роман Безяк и бившия играч на Литекс Миливое Новакович, продължиха да търсят усилено и втори гол. До такъв обаче възпитаниците на Сречко Катанец така и не успяха да стигнат, въпреки че имаха своите шансове до края на мача.

В третата минута от даденото от съдията продължение Словения остана в намален състав, след като Мишо Бречко получи директен червен картон. В последните секунди пък трима футболисти на гостите останаха сами срещу вратаря на домакините Самир Ханданович, а Андрий Ярмоленко (90+7) вкара за 1:1 и сложи точка на спора, класирайки Украйна на европейското първенство следващото лято.

Словения – Украйна 1:1
(в първия мач 0:2)
1:0 Бощян Сесар (11), 1:1 Андрий Ярмоленко (90+7)

Словения: Ханданович, Сесар, Илич, Йокич, Бречко, Бирса (80 - Лазаревич), Кампъл, Кърхин, Новакович, Печник (67 - Иличич), Безяк (68 - Любянкич)

Украйна: Пятков, Шевчук, Федетски, Ракитски, Качериди, Степаненко, Ярмоленко, Коноплянка (95 - Тимошчук), Сидорчук (61 - Гармаш), Рибалка, Селезньов (80 - Кравец)