България се падна в поток „А“ на плейофите на Лигата на нациите за класиране на Евро 2020. Съперникът, който задължително трябва да преодолеем, е Унгария.

С „маджарите“ не сме играли от 29 февруари 2012 г., когато под ръководството на Любослав Пенев правим 1:1 като гост в контрола, играна в Дьор. Тогава Валери Божинов вкара изравнителния гол три минути преди края.

Оттогава минаха 7,5 години и в двата отбора има доста промени, включително и при селекционерите. В момента треньор на нашите „лъвове“ е Георги Дерменджиев. Настоящият селекционер на „маджарите“ е италианецът Марко Роси, а през 2012 г. е бил Шандор Егервари.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Към момента най-известните имена в националния отбор на Унгария са карето от Бундеслигата: Петер Гулаши и Вили Орбан (двамата от РазенБалшпорт Лайпциг), Адам Салай (Майнц) и Роланд Шалай (Фрайбург), както Тамаш Кадар (Динамо Киев) и капитанът Балаж Джуджак от Ал Итихад (ОАЕ). 32-годишният Джуджак за момента дели с бившия вратар Габор Кирали първото място в ранглистата за най-много мачове за националния отбор – по 108 изиграни срещи.

В квалификациите за Евро 2020 Унгария беше в група със Словакия, Хърватия, Азебрайджан и Уелс. Въпреки записаните победи над световния вицешампион, „драконите“ и азерите, тимът на Марко Роси финишира на четвърто място в групата си с 12 точки, на две зад втория Уелс, който се класира за европейското първенство.