Динамо (Киев) и гостуващият ФК Брюж завършиха зрелищно 3:3 в страхотна драма на Олимпийския стадион в украинската столица. Мачът бе реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, а след него гостите от Белгия ликуваха с общ резултат 4:3 и продължиха напред към плейофите за влизане в групите на турнира.

Виталий Буялски (5) вкара ранен гол за украинците след пас на Миколенко и заличи пасива им от първата среща. Защитникът Симон Дели (38) обаче изравни преди почивката след асистенция на Вормер.

През втората част съперниците си размениха по още два гола. Украинският гранд пак поведе след попадение на Володимир Шепелев (50).  Десет минути преди края на мача Динамо остана с човек по-малко, след като Бурда беше изгонен с втори жълт картон. Малко по-късно и ФК Брюж остана с 10 души на терена след червен картон на Тау, но въпреки това Рууд Вормер (85) изравни за 2:2.

В третата минута от добавеното време Брандон Мехеле си вкара автогол, но в заключителните секунди Луис Опенда (90+5) оформи крайния резултат и класира Брюж за плейофите.

Напред продължава и хърватският шампион Динамо (Загреб), който смачка като гост с 4:0 елиминиралия Лудогорец в първия квалификационен кръг унгарски първенец Ференцварош и го отстрани с общ резултат 5:1. Ариян Адеми (16), Бруно Петкович (47), Даниел Олмо (55) и Амер Гояк (79) вкараха головете за гостите, а домакините играха в намален състав от 68-ата минута, когато босненецът Елдар Чивич получи втори жълт и съответно червен картон.