Тимът на Фарьорските острови поднесе голямата сензация в в група F на европейските квалификации. Островитяните удариха Гърция с 1:0 насред Атина и задълбочиха кризата при южните ни съседи.

В герой за гостите се превърна Йон Едмундсон. Нападателят на скромния Хавнар (Торшавн) вкара единственото попадение в 61-ата минута. На два пъти гредата спаси елините от попадения след изстрели на Олсен и Бенджаминсен. За гърците пък упражнението повтори Коне в края.

След този успех Фарьорите се изкачиха на пето място във временното класиране с 3 точки. Последен остана гръцкият отбор само с 1 точица в актива.

В груб мач Унгария би Финландия с 1:0 след гол на 35-годишния Золтан Гера в 84-ата минута.
Румъния също премина през доста мъки, докато надвие коравите бойци от Северна Ирландия с 2:0. С дубъл се отличи Паул Пап, който се разписа в 74-ата и в 79-ата минута.