Волейболните ни националки стартираха с драматична загуба на европейското първенство. Селекцията на Иван Петков отстъпи на Франция с 2:3 гейма (20:25, 25:13, 15:25, 25:19, 13:15) в първия мач от предварителна група "А". Двубоите от нея се играят в Анкара (Турция).

Актуалният европейски и световен шампион Сърбия, бронзовият медалист от Евро 2017 и домакин - Турция, както и Гърция и Финландия са другите съперници на нашите момичета.

Националките ни започнаха лошо срещу французойките, като в първия гейм играеха ролята на догонващ. Състезателките на съперника се възползваха от колебливите изяви на избраничките на Иван Петков и поведоха с 18:10. Нашите успяха да намалят до 18:22, но французойките продължиха да доминират и взеха първия гейм с 25:20.

Във втората част "лъвиците" стабилизираха играта си и показаха съвсем друго лице, като прегазиха съперника. Националките ни взеха голям аванс от начало, поддържаха го докрай и спечелиха гейма с убедителното 25:13, изравнявайки на 1:1.

Winbet - на един клик разстояние! (18)

След това обаче французойките отново показаха класа и също бяха категорични, повеждайки с 2:1 гейма след 25:15. Избраничките на Иван Петков реагираха като ужилени и в четвъртата част се представиха отлично - 25:19, което доведе спора до тайбрек. В него нашите отново допуснаха колебания, най-вече в атака, където бяха неубедителни. Французойките диктуваха темпото, като поведоха с 8:4. Нашите все пак успяха да изравнят при 9:9. След това - при 11:11, "лъвиците" допуснаха грешки в решителните моменти, които дадоха предимство на съперника - 13:11. Драмата продължи до последно. Нашите се доближиха до 13:14 и имаха отлична възможност да изравнят, но за пореден път атаката не сполучи. Състезателките на Франция не допуснаха нова грешка и спечелиха срещата след 15:13 в тайбрека.

Най-резултатна за България стана Мирослава Паскова с 18 точки ( 2 блока). Елица Василева приключи с 15 точки ( 1 блок).

Следващият мач на "лъвиците" е в неделя от 17:00 часа - срещу настоящия европейски и световен шампион Сърбия, който днес стартира срещу Финландия.