Конфликтът в Израел е началото на нова, може би световна, война между кръста и полумесеца
Защо изведнъж глобалистите, които пробутват идеята за “бежанци” в Европа започнаха да говорят против приемането на ислямисти?
Много хора разглеждаха войната в Украйна като световен конфликт. Това не беше точно така. Войната в Украйна е регионален конфликт, който по един или друг начин, обхваща голяма част от християнския свят.
Това написа в своя Фейсбук Виктор Блъсков.
Ето какво пише още той:
Но има един друг конфликт, който съществува от векове и е все толкова актуален днес, както е бил и преди. Полумесец срещу кръст. Конфликтът в Израел е първата стъпка от възобновяването на тази война, тъй-като той би могъл да гарантира почти пълно надмощие на Ислям в региона.
Атаката на “Хамас” в Израел на пръв поглед изглежда като единичен инцидент. Отстрани човек може да реши, че не е нищо сериозно, просто поредната глава в една история, която съществува от десетилетия. Обаче, нещо остава скрито този път.
Защо изведнъж глобалистите, които пробутват идеята за “бежанци” в Европа започнаха да говорят против приемането на ислямисти?
Защо Израел предприема толкова резки движения да потуши офанзивата, с риск да извърши военни престъпления, които да са ясни за целия свят?
Защо “Хамас” изведнъж са решили да нападнат несравнимо по-могъщия от тях Израел не просто с дребни терористични актове, а с цялостна офанзива, която рискува ответни действия? Защо близките ислямски държави позволяват открито и видимо да се заявява подкрепа към атаката?
Отговорът е много прост и започва с едно изяснение - не виждаме цялата картина. За да я видим, първо трябва да се разбере, че ислямския свят се стегна, укрепи и поема по своя естествен път да се налага над съседните си държави.
Както винаги се е случвало. Достатъчно е да се види, че лидерът на Хамас се среща открито с външния министър на Иран. Същевременно няма никаква информация от къде идват ресурсите, които изглежда имат от терористичната групировка.
Всичко започна с падането на Афганистан. След оттеглянето на американската армия, светкавична офанзива на Талибаните върна държавата в ръце на ислямската групировка. След това Русия нападна Украйна. Губещи във войната са Русия, Украйна и целият Запад.
Печелившата страна, обаче, е повече от ясна - Азия, особено арабския свят. Изведнъж, с оттеглянето на руско гориво от Европейския съюз, арабските и персийски петролни страни станаха още по-могъщи. С цел да се противопостави на Русия, САЩ им позволи да предприемат неща, които преди това бяха немислими.
Иран сключи примирие със Саудитска Арабия. Не само, ами сделката беше сключена под егидата на Китай, който изглежда напълно доволен от развиването на могъщата сила на азиатските държави. В крайна сметка, за индустрията на Китай е много изгодно ако близо до тях се установи стабилен и силен пазар, вместо да трябва да се опитва да продава на враждебния запад.
По същото време Азербайджан вече действаше със своята офанзива в Армения, която бе именно под визията на “ислямско братство” с Турция. Защитниците на християнския свят не успяха да постигнат кой знае какъв успех.
Докато се случва всичко това, петролните страни взимат едно много странно решение - дори да губят от това, те стратегически намаляват своето производство, за да може Русия да продължи да продава своя петрол на печалба. Странно действие, което служи само и единствено да удължи конфликта в Украйна - и да държи целият християнски свят заключен в една война, която ни отслабва. Вече резултатите са видими.
Като допълнителен инструмент за своя контрол над Близкия Изток, САЩ има така нареченият “стратегически резерв” от петрол. Идеята е, че ако се наложи да влезе в конфликт, САЩ може да използва този стратегически резерв и да не е зависим от петролните държави.
Джо Байдън взе решението да отпуска петрол от резерва, за да намали цената за потребителите и да спаси своя рязко падащ рейтинг. Днес виждаме поредната огромна грешка, която той успя да сътвори.
Петролният резерв, който има максимален капацитет 714 милиона барела петрол, днес има едва 351 милиона. Това е спад с 15% от миналата година, когато е бил на 416 милиона. Макар все още да е достатъчен да може САЩ да покаже мускули на петролните държави, вече позицията им не е същата.
Русия от своя страна не успя да направи нищо по въпроса с Армения.
А Европейският съюз…е, европейският съюз вече е “под атака” според Матео Салвини, лидерът на италианската Лега Норд. След като от началото на годината в ЕС са навлезли над 800,000 нелегални мигранти от ислямски държави е трудно да бъде оспорен.
Същевременно по улиците на Берлин се правят шествия от страна на бежанците в подкрепа на “Хамас”, а Франция дори забрани демонстрациите в подкрепа на терористичната организация.
Ислямският свят днес има всяко предимство. Безкрайно богатство, енергия и особено демография. Средната възраст в Саудитска Арабия е 29 години. В Иран - 31. В Турция - 32. Средната възраст в САЩ е 39, в Германия е почти 45, а във Франция - 42.
На изток са силни държави, обединени от своята култура, с религиозната мощ на Исляма и единство. Срещу разединените западни държави, загубили вярата в Господ, заменили своята култура с глобализма и все още каращи се за дреболии.
Въпросът остава - може ли християнският свят да продължи да е в конфликт и да отваря стари рани, когато на хоризонта се задава една много по-сериозна заплаха?
Ако приемем реалността, всичко започва от Украйна и готовността на Европа да каже “край” на нашествието на нелегални мигранти в съюза. Само силни държави, обединени зад християнството, могат да запазят света, в който живеем.
Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук