Небостъргачът „Златен век“ ще допринесе за развитие на икономиката

Бизнес проектът „Златен век" се равнява на 0,2% от брутния продукт на страната ни и има своя малък, но важен принос за запазването на добрите показатели на нашата икономика

Бизнес проектът „Златен век" се равнява на 0,2% от брутния продукт на страната ни и има своя малък, но важен принос за запазването на добрите показатели на нашата икономика.

Вярваме и че „Златен век" ще бъде пореден пример за законността и стабилността, който да насърчи родните и чуждестранните инвестиции в България, заявиха от строителната компания “Артекс“.

Мащабният и иновативен за страната проект ще допринесе още за запазването на работните места на над 2000 служители и граждани на Република България. Техните работни места и заплати са пряко и косвено свързани със строителството на сградата „Златен Век".

На 1 април 2019 г. правителството в лицето на министъра на регионалното развитие и благоустройството г-жа Петя Аврамова заяви, че трябва да изчакаме решението на Софийския административен съд и тогава ще разберем дали в момента има разрешение за строеж за този обект, трябва ли да има ново разрешение за строеж, или е в сила старото, посочиха от „Артекс“.

Кметът на София Йорданка Фандъкова също призова да се изчака решението на съда и заяви, че строителството не трябва да продължава, докато съдът не се произнесе еднозначно за валидността на строителните книжа. На 19 април 2019 г. Фандъкова каза също, че когато има спорове в една правова държава, те се решават в съда. Решението на съда е вече факт и категорично потвърждава законността на строежа „Златен век".

„Артекс" подкрепя усилията на правителството да се спазва законността и очаква горепосоченото решение на съда да е един добър пример за тези усилия. В една правова държава законът следва да се изпълнява от всички нейни субекти, т.е. очакваме и разчитаме институциите и гражданите да уважат решението на съда и да се съобразят с всички произлизащи от него действия. Решението на съда и усилията на правителството да се спазва законността са рамките, в които „Артекс" ще продължи строителството на обекта „Златен век".


Визията на „Златен век' е дело на арх. Пламен Пламенов Мирянов. Той е роден през 1989 г. в София. През 2007 г. завършва с отличен успех средното си образование в 9-а френска езикова гимназия „Алфонс дьо Ламартин", специалност „Математика и информатика".

Следвайки пътя на успешните си родители - арх. Пламен Мирянов и арх. Весела Мирянова - основатели на строително-инвестиционната компания „Артекс инженеринг" АД, арх. Пламен Мирянов завършва през 2013 г. висшето си образование в Университета по архитектура, строителство и геодезия (УАСГ), специалност „Архитектура".

Владее перфектно три езика, притежава отлични организационни и лидерски качества и умения за общуване и работа с хора.
Още в студентските си години с фотографиите си арх. Пламен Мирянов се отличава с оригиналния си поглед на творец.

Със създаването на фондацията „Нашият дом е БЪЛГАРИЯ" арх. Мирянов намира път за изразяването на своите водещи ценности в живота: родолюбието, вярата в Бог и доброто. Развивайки се като творец чрез дейността на фондацията, той режисира късометражни филми, посветени на изконните български символи: азбуката, знамето, природата на България и българската роза.

Завършвайки висшето си образование и заставайки начело на „Артекс проект" ЕООД - дружеството, по чиито архитектурни проекти се реализират всички инвестиционни проекти на „Артекс инженеринг" АД, арх. Пламен Мирянов участва в създаването на всички архитектурни проекти на сградите, правейки „концептуална архитектура": освен изключителната прецизност и изящество на формите използването на най-качествените материали както отвън, така и вътре в сградите, той ги превръща в отделни символи емблеми на София.


Дейността на арх. Пламен Мирянов намира признание и чрез множеството събития и награди, на които е организатор и носител. Някои от тях са:

• Награда „Златно сърце" на списание и клуб Business Lady в категория „Патриотични дейности" на фондация „Нашият дом е България";

• Първа награда за жилищна архитектура с проекта на сграда „Диамант" на националния конкурс „Сграда на годината";

• Организиране на най-голямото хоро на Седемте рилски езера;

• Организиране на „Балон фест Казанлък" - полети над яз. „Копринка";

• Първа награда от международния „Тур филм фест" - България, „На източния бряг на Европа" за най-добър филм „Магията на българската роза";

• Награда от списание и клуб „Бизнес лейди" за „Инвеститор в християнските и морални ценности на обществото";

• Модератор на Multilingualism -united in diversity в Брюксел по повод Деня на славянската писменост - 24 май;

• Първа награда за жилищна архитектура с проекта на сграда „Летера" на националния конкурс „Сграда на годината";