The Washington Times: Как американски медии фабрикуват и бълват фалшиви новини срещу Тръмп

Всичко продължава да е поза и чупене на стойки, без съдържание

След като, президентът на САЩ Доналд Тръмп за пореден път разкритикува средствата за масова информация за предвзетостта и „фалшивите новини”, журналистите доказаха, че той е прав, пускайки още един фейк, пише The Washington Times.

В хода на пресконференцията от 16 февруари Тръмп осъди редица американски медии за нагнетяването на ненавистта и фалшивите новини, а също така нарече и някои статии в New York Times и The Wall Street Journal „посмешище” и „позор”, припомня WT.
 
„И как отговориха медиите? За начало те се обидиха”, отбелязва авторът на материала. Например, водещият на телевизия Си Ен Ен заяви, че пресконференцията е била „дива”, а Fox News определи изявлението на Тръмп като „безумно”. „По този начин, те доказаха правотата на Тръмп. Отново само стойка и никакво съдържание. Те говориха за себе си и своите оскърбени чувства, но не разказаха за това, какво всъщност е казал президента”, пише в статията.

След това „не превзетото АП” пусна материал, в който се казва, че „администрацията на Тръмп обсъжда предложение да мобилизира 100 000 военни от националната гвардия с цел пречупване на нелегалната миграция”. В публикацията бе казано, че съответният документ е бил съставен от министъра на вътрешната сигурност Джон Кели.
 
„Сензация. Де да беше само това проблемът. По-точно, има много проблеми, но основният е, че тази статия не е вярна”, пише WT.
 
Първо, администрацията на Тръмп не е „обсъждала предложението”, защото „предложението” като такова не е имало – само чернови, от които в края на краищата съставиха меморандум. При това в самия документ не се казва, че националната гвардия ще се заеме със „залавянията”.
 
Второ, „предложението” не е било „съставено” от министър Кели, както се твърди в материала на АП. Агенцията дори се принуди да поправи своята грешка и да добави в статията абзац, в който се казва, че „служител на департамента за вътрешна сигурност на САЩ е описал документа като чернова, която никога сериозно не е била обсъждана и не е била носена на министър Кели за одобрение”.   
  
И накрая, в самия меморандум нищо не се казва за „100 000 военнослужещи от националната гвардия”, отбелязва авторът на статията.
 
Получава се, че обидилите се от обвиненията на Тръмп медии веднага са и доказали, че той е бил прав, прави извод The Washington Times.  
 
Превод и редакция: БЛИЦ