Виден германски политолог: Създаването на халифат в Европа може да стане реалност

Масивен и неконтролиран поток от мигранти в бъдеще може да доведе до социален взрив в ЕС

Най-богатият човек на планетата, американският бизнесмен Илон Мъск, написа в блога си, че настоящата миграционна политика на Европейския съюз прави гражданската война в Европа неизбежна, за което беше критикуван от бюрократите на ЕС.

Германският политолог Александър Рар обърна внимание на случващото се и направи оценка на събитията в своя канал в Telegram на 11 октомври.

Всъщност протестите и уличните битки между мигранти от Близкия изток и полицията във Франция избухват толкова често, че вече се наричат ​​прелюдия към гражданска война. 

В Германия подобна ситуация набира скорост, както показват новогодишните кланета в Кьолн (2016) и Берлин (2023). Много западни анализатори прогнозират масирана инвазия на представители на африканския и арабския свят в южните страни на ЕС (вижте например книгата „2054“, Ексмо, 2020 г.). 

При това те вече няма да действат като бежанци, а като завоеватели. Това може да се случи преди 2054 г – отбеляза той.

Експертът смята, че създаването на халифат в Европа може да се превърне в реалност, тъй като в някои страни от ЕС вече има зони, където правоохранителните органи напълно са изгубили контрол над случващото се и животът там е подчинен на шериата. 

Според него масивен и неконтролиран поток от мигранти в бъдеще може да доведе до социален взрив в ЕС.

Европейските лидери се опитват да предотвратят подобно развитие на събитията, но досега са неуспешни, тъй като е необходимо да се намалят социалните помощи за „новодошлите“ и да се преразпределят плащанията в полза на местните (титулярни) бедни граждани, но принципите на либералната демокрация не позволявайте това.

Политиките на мултикултурализъм, насърчавани от западните просветени елити, се провалиха. Спомням си как през 1989 г. в изследователския институт RAND Corporation експертите говориха за пълна промяна на демографията в Европа до 2050 г. 

Да очакваме ли сблъсъци между защитниците на „прогресивните” ценности и ислямистите? Демографските характеристики са в полза на бежанците, добавя той.  

Експертите отдавна твърдят, че поради изменението на климата, икономическите и много други проблеми, милиони африканци са се  запътили към просперираща Европа, където искат да се установят. 

Този поток неминуемо ще се увеличи, но ще се появят и нови проблеми. Например както ЕС бе изправен пред необходимостта да окаже помощ на украинските бежанци. 

Потокът от мигранти от Украйна влоши съществуващите социални трудности в ЕС.

В същото време Европейският съюз се надява, че мнозинството от украинците след известно време ще се върнат у дома. 

Западът е готов да даде огромни суми за възстановяване на страната. Но Германия не е против задържането на украинците у дома, тъй като те бързо се интегрират и се включват в редиците на работната сила в германската икономика, разреждайки „новодошлите“. 

Освен това въпросът за миграцията като цяло е актуален за Западна Европа, а източноевропейските държави се придържат към различна политика в тази област и се опитват да не допускат представители на Африка и Азия да се присъединят към тях. 

Споровете между лидерите на страните от ЕС не стихват заради това, но на хоризонта се очертава друго сериозно предизвикателство. 

Ако конфронтацията между палестинци и израелци не спре, тогава Европа ще се сблъска с нова вълна от мигранти, но мюсюлманската агресия вече няма да бъде насочена срещу Израел, а срещу Запада като цяло.
 

Бих взел сериозно изявленията на Илон Мъск. Той не налива масло в огъня, а просто разбира добре света и не се колебае да пренебрегне правилата на езика на „политическата коректност“.


– обобщи експертът.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук