Капитанът на българския национален отбор и нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов заяви след двата си гола срещу датския Олборг, че е знаел - рано или късно ще започне да вкарва с екипа на “червените дяволи”. “Знаех, че ще започна да вкарвам рано или късно. Аз съм щастлив, че вкарах днес, но по-важното е, че помогнах на отбора да победи, което има най-голямо значение. Радвам се, че постигнахме основната ни цел и то с добра игра. Естествено, най-важното бе да победим и се радвам, че го направихме”, каза след мача Бербо.
Митко направи страхотен мач и вкара първите си два гола с екипа на Манчестър Юнайтед при победата на тима като гост на Олборг с класическото 3:0. Това бяха първите попадения на българина, откакто той премина на “Олд Трафорд”. Бербо започна като титуляр и бе в атаката заедно с Уеин Рууни. Още в 5-ата минута нашият направи непростим пропуск, след като получи пас от Нани. Малко по-късно сър Алекс Фъргюсън бе принуден да извади един от лидерите си Пол Скоулс заради контузия и на негово място се появи Райън Гигс. В 21-ата минута напредна и със силен шут вкара за 1:0. До края на полувремето Кристиано Роналдо опита няколко пъти да превземе вратата, но така и не успя.
През втората част натискът на гостите от Англия доведе до резултат и дойде часът на Митко Бербатов. В 55-ата минута той се пребори със защитника на домакините Аугустинусен и от границата на наказателното поле с хубав изстрел прати топката във вратата на Олборг за 2:0. В 65-ата минута и Гигс можеше да вкара, но този път бе неточен. В 79-ата минута Митко получи пас от Кристиано Роналдо и с красива странична ножица оформи крайното 3:0 в полза на Юнайтед. В 85-ата минута този п ът българинът изведе по чудесен начин португалската звезда, но Роналдо направи непростим пропуск./БЛИЦ