Цялата истина за богатия клан Ротшилд, който тайно управлява света (СНИМКИ)
Части от историята на семейството са направо чиста фантастика
Веднъж немският поет Хайне каза: "Парите са Господ на нашето време, а Ротшил са техният пророк". Някога за най-богатото семейство в света се смяташе кланът на Ротшилдови, но в наше време съвременните милионери леко са ги поизтласкали от списъка на Forbes. Гейтс, Зъкърбърг и другите са спечелили богатствата си за броени години, докато Ротшилд са трупали парите си със столетия.
В момента всеки член на огромното семейство владее относително неголям капитал от няколко десетки милиона или милиарда долара, но сумарно Ротшилд владеят богатство, което се оценява на около 2-3 трилиона долара. Историята на семейството обаче от време на време обаче изглежда като истинска фантастика.
Всичко започва във Франкфурт през втората половина на XVIII век. Бедното еврейско момче Майер Амшел след смъртта на баща си е било принудено да си търси работа. Момчето обаче решило да претърсва бунищата за ценни предмети, на които да им придава търговски вид и да продава на колекционерите.
Своето първо антикварно павилионче Амшел отваря в малък хан, където наема малка стая. Пред входа е висял стар червен щит, на немски Rot Schild (червен щит), откъдето произлиза в народа името "Павилиона Ротшилд".
Трябва да се знае, че по онова време Германия е била обединение от множество княжества, като всяко от тях е имало свой владетел и само е секло монети. Затова много скоро Амшел разбрал, къде може да се припечели добре и отворил в своя павилион обменно бюро. Търговците от другите княжества разменяли своите монети за местните.
Скоро предприемчивият млад мъж започнал да изкупува местата за обмен на монети и така, на практика, установил монопол. Това на свой ред му позволило да открие след време собствена пълноценна банка. Но истинският пробив за него било друго събитие.
Майер, който по онова време вече знаел цената на бранда и приел името Ротшилд, подарил ценна колекция от монети на принц Фридрих Вилхелм IX фон Хесен-Касел. В замяна той поискал само да служи на високопоставената особа. По-късно принцът става курфюрст, а Ротшилд негов личен банкер. Благодарение на това покровителство Майер с лекота започва да предоставя държавни заеми в нечувани до тогава размери.
След известно време синовете на Ротшилд възмъжали. По-късно те ще бъдат наричани петте пръста. Старецът Майер изпратил всеки от тях в главните центрове на Европа - Манестър, Неапол, Париж, Виена и Франкфурт, където те открили свои собствени банки.
Наполеоновите войни станал златна жила за Ротшилд. Имайки банки на практика във всички страни, те могли легално да плащат на армиите на двете противопоставящи се страни. Обещавайки на Наполеон, че френското злато няма да напусне страната, те го продавали на англичаните, а след това в качеството на менителници те го превеждали в Испания, където спонсорирали армиите на Уелингтън.
Междувременно изпратеният във Виена Соломон Ротшилд става главен банкер на Австроунгарската империя, получавайки подкрепата на княз Метерних. По този начин започва да се формира първата европейска финансова империя.
Само един път в историята Ротшилд правят безумна афера, която им носи милиони. Става дума за битката при Ватерло. Фразата "Който владее информацията, той владее света" е била казана именно от Майер Ротшилд. Семейството е имало широка мрежа от пощенски гълъби и коне, които на мига донасяли новините на собствениците им.
Братята Ротшилд лично наблюдавали хода на битката и, когато станало ясно, че Наполеон ще претърпи поражение, с всички сили се запътили към Лондон. На борсата те започнали да продават собствените си ценни английски и пруски книжа, уж боейки се от поражение от англичаните. Примерът им бил последван от мнозина. После обаче братята изкупили всичко буквално на безценица.
На следващия ден светът научава за поражението на Наполеон. Мнозина, които по-рано били продали своите английски ценни книжа, се самоубили, а Ротшилдови получили около 40 милиона фунта стерлинга печалба - баснословна сума за онези времена. Оттогава те винаги влагат парите си много обмислено.
Умирайки, Амшел Ротшилд оставя на своите потомци следните указания. Основното е винаги да се подкрепят и да взимат решенията заедно. Въпреки това, че братята са се намирали в различни краища на Европа, тяхната империя винаги е била много добре осведомена за делата във всяка една точка на света.
Още през 70-те години на XIX век тяхното състояние вече е оценявано на безумните 1 милиард долара. Парите им са били навсякъде: разработването на диамантени находища в Южна Африка, строителството на железопътни линии във Франция, строителството на суецкия канал. Пруските крале, руските царе, австрийските императори - всичките са взимали заемни от Ротшилд. По онова време се появява и първата теория на заговора.
Днес за главата на огромния клан формално е смятан Александър Ротшилд - първият представител на седмото поколение на това древно семейство. Още от времето на Амшел в семейството съществува ясна традиция наследството да се предава само на мъжките наследници. Всъщност, за да не напуска богатството пределите на клана, Ротшилд често са сключвали семейни бракове между първи и втори братовчеди.
Заради огромното им богатство, също толкова огромното влияние и навика да са винаги в сянка, мнозина са убедени, че Ротшилд тайно управляват света.
Превод и редакция: БЛИЦ