Сензационно откритие: Всички сме се докосвали до нещо, което се е зародило на 70 км под земната повърхност 

https://blitz.bg/evrika/senzacionno-otkritie-vsichki-sme-se-dokosvali-do-neshto-koeto-se-e-zarodilo-na-70-km-pod-zemnata-povarhnost_news559994.html Blitz.bg
Геолози от университета в Гранада установиха откъде е дошъл един от най-ценните метали - златото. Според тяхно изследване благородният метал се е придвижил в близост до земната повърхност от дълбочина 70 километра, уточнява Дарик.

Специалистите предполагат, че златото се е образувало в долните слоеве на земната кора и впоследствие е било изтласкано на повърхността.

Учените отбелязват, че изследванията на земната кора и на мантията навеждат на мисълта, че строежът на Земята не е достатъчно изучен.
 
Те изтъкват, че горните и долните слоеве на мантията все още могат да съдържат големи количества злато, недостъпно за промишлен добив.
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай