Борисов разказа любимата басня на баща си и разкри: Имах един министър, който не обичаше хората!
Надявам се колегите от медиите, колегите от другите политически партии, когато се говори за доходи, да видят данните от НСИ, призова той
Имаме уникална страна, уникални дарове, как пък нямаме малко акъл като нация? Този въпрос зададе на предизборно събитие в Търговище лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
"Надявам се колегите от медиите, колегите от другите политически партии, когато се говори за доходи, да видят данните от НСИ. Обяснявам си защо по времето на управлението на ГЕРБ България с лекота бе приета в "чакалнята" на еврозоната и в Европейския банков съюз.
Ако са гледали подобната отрицателна или съвсем малка инфлация - тя е важна за хората. Сиреч, парите, които си изкарал или имаш на депозит, са със същата покупателна способност, с която са били, когато си получил заплата.
По време на COVID кризата давахме по 50 лв. на пенсионерите, без да изкривяваме модела. И те им се радваха много. С тези 50 лв. можеше да си купиш нещо за 50 лв. После със 120 лв. не можеш да си купиш това, което е било 50 лв. За съжаление - това е", обобщи Борисов.
Той е притеснен за средствата за проекти в българските общини.
"Веднъж се справяхме с 6,7 милиарда дупка в бюджета. Тогава имах един финансов министър, който буквално не обича хората и му е все тая дали страдат. Каза: "постна пица една година".
Затегнахме коланите, оправихме дефицитите. А вие от общините очаквате, че от догодина някой ще ви гарантира милиарди да направите това, което сте разкопали?! Аз ако бях кмет, нямаше да разкопавам нищо, познавайки структурата на държавата.
Все едно да си свалиш покрива на къщата, чийто ремонт струва 100 000 лв., а имаш 10 000 лв. Това в момента е структурата на общините. Не искам да ви плаша, но при тази "дупка", при тези колосални пари, които се дадоха за заплати и пенсии, не знам как ще съберем пари за такива мащабни договори", каза Борисов.
Лидерът на ГЕРБ направи сбит устен преразказ на българската народна приказка на Ран Босилек - "Неволята", която е била любима на баща му. Направи аналогия между развалената кола, която двама братя се опитват да поправят, и настоящето състояние на България.
"Хемус" и "Велико Търново - Бяла" ще са приоритет пред вашите проекти. Първо тях, после другите. Дай Боже! И да се оплакваме, и да се вайкаме - файда няма! Баща ми, Бог да го прости, имаше една любима приказка - за неволята. На двама братя им се счупила колата.
Стоят около нея, въртят се, въртят се. Минава един, минава втори, питат за помощ. Отговарят им: "повикай неволята". Те викали, викали неволята - няма. Накрая се хванали и си оправили колата", завърши повествованието Борисов.
Купуването и продаването на гласове е престъпление!