Министър Шишков: На кадрите от ТОЛ камерите не се вижда шофьорът на ТИР-а

По думите му има съмнения за манипулация, а институциите вече извършват проверки

https://blitz.bg/katastrofi/ministar-shishkov-na-kadrite-ot-tol-kamerite-ne-se-vizhda-shofyorat-na-tir-a_news1161557.html Blitz.bg
© Иван Янев, Фейсбук

Нова подробност около тежкия инцидент с ТИР на автомагистрала „Тракия“, при който един човек загина, а двама бяха ранени, съобщи регионалният министър арх. Иван Шишков. По време на посещението си на мястото той заяви, че на кадрите от ТОЛ камерите не се вижда шофьорът на камиона и не изключи възможността да е налице манипулация.

Парламент-Иван Шишков

Регионалният министър арх. Иван Шишков

На снимките от ТОЛ камерите не се вижда шофьор. Очевидно има някаква манипулация“, каза Шишков.

Министърът допълни, че ще бъде извършена нова проверка на предпазните мантинели, но подчерта, че според него основният проблем не е в пътната инфраструктура.

„Това, което се случва с тировете, начинът, по който се движат по пътищата, е много обезпокоителен. В рамките на няколко седмици станаха няколко много странни инцидента с тежкотоварни автомобили. Те навлизат под нетипичен ъгъл и преминават през мантинелите. Проблемът не е в съоръженията, а в отношението на шофьорите“, заяви той.

По думите на Шишков държавните институции вече работят по подобряване на обмена на информация в реално време между различните системи.

„ТОЛ има една информация, КАТ – друга. Можем да обменяме данни, но това трябва да става в реално време“, посочи министърът.

Какво се знае до момента

При тежкия инцидент на 311-ия километър на АМ „Тракия“ ТИР премина през разделителната мантинела и навлезе в насрещното платно, където удари два леки автомобила. Един човек загина на място, а двама мъже бяха ранени и настанени в болници, като състоянието им е стабилно и няма опасност за живота им.

Сред основните версии, по които работят разследващите, е взривяване на предната лява гума на камиона в движение. На мястото бяха открити части от разкъсаната гума, а експерти извършиха огледи и измервания, за да установят дали водачът е имал възможност да реагира преди тежката машина да навлезе в насрещното движение.

Заради инцидента движението по автомагистралата беше временно пренасочено, активирана бе и системата BG-ALERT, а по-късно в района стана и второ пътнотранспортно произшествие, което допълнително затрудни трафика.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Коментирай