Сериозен инцидент стана станал преди минути на бул. „Тодор Александров“ в София, на т-образното кръстовище с ул. „Коньовица“, сигнализираха за БЛИЦ очевидци.
Лек автомобил е самокатастрофирал и се е ударил силно в светофарната уредба, като от сблъсъка автомобилът буквално е разцепен. Има големи материални щети, а светофарът виси опасно над платното.
Шофьорът е пострадал и е транспортиран по спешност в болница.
На мястото са изпратени три полицейски автомобила и екип на пожарната, които обезопасяват участъка и регулират движението.
Катастрофата е причинила огромно задръстване по целия бул. „Тодор Александров“, като трафикът в района е силно затруднен.
Очаква се възстановяване на нормалното движение след приключване на огледите и премахване на повредената светофарна уредба.