Родопчани се избиват да търсят парите на Жоро Милионера, имането било скрито в...
Повече от седем години след един от най-интересните обири в България, „златната треска“ в Родопите все още не е секнала
Повече от седем години след един от най-интересните обири в България, „златната треска“ в Родопите все още не е секнала. Хора от селата в Чепеларско са убедени, че 1,5 млн.лв. от удара на Жоро Милионера са заровени именно в баирите в региона. А търсенето им просто не секва, разкриха родопчани, живеещи в района, цитирани от „Родопи voice".
Мераклиите за бързо забогатяване пък имат още 5 години, за да намерят банкнотите. Толкова време остава на извършителя на обира на инкасо автомобила Георги Енев, за да излежи 12-годишната си присъда.
Припомняме, че охранителят извърши дръзкият обир през юни 2012 година. Георги работил като шофьор на инкасо автомобил в Пловдив. Той помолил колегата си да купи дюнери за обед в квартал „Кючюк Париж" и докато другият охранител пазарувал, Енев тръгнал с автомобила, който зарязал в близка пресечка, грабнал чантите и отпрашил с предварително приготвено за целта друго превозно средство.
След това поел в посока Родопите, като част от пътешествието му било хванато от улични камери. Енев изчезна безследно. Тогава се появиха множество слухове, че бил забелязан с огромна раница в района на чепеларското село Хвойна. Мъжът се предаде сам по-късно, но упорито отказа да посочи къде са парите.
Първоначално той получи 8-годишна присъда, която обаче бе увеличена от Апелативния съд в Пловдив на 12 години. До ден-днешен Жоро Милионера, както стана известен пловдивчанинът, упорито мълчи за задигнатите пари.
Твърденията на очевидци, че е видян за последно в Родопите пък още държи влага на местните. „Видяхме го след като въртяха снимките му по телевизията. Изглеждаше като човек, който препуска в планината, но не по туристически подбуди. Видимо бързаше, крачката и видът му бяха напрегнати“, коментираха тогава местни родопчани. „Най-вероятно е заровил парите някъде из Родопите и тогава се е предал“, добавят чепеларци.
Всички твърдения обаче се оказват напълно достатъчни за „опознавателни" походи из района, които не секват и близо седем години по-късно.
„Увеличиха се групите туристи. Все в района на Хвойна. Много родопчани също обикаляха през годините.
Главната цел са гъби, но всеки се озърта за скрити места, на които евентуално могат да са парите“, споделиха за „Родопи voice" жители на чепеларски села, които обаче допълват, че едва ли някой ще намери парите, ако изобщо са били там. Но пък тръпката остава-за гъби, на разходка, но и с мисъл за… милиони.