Тежък удар за пловдивския бизнесмен Асен Пожара
КПКОНПИ ще му отнеме незаконно придобито имущество за близо 400 000 лева
КПКОНПИ внесе иск за отнемане на незаконно придобито имущество за 373 бона срещу пловдивския биснесмен Асен Ватралев, по-известен като Асен Пожара.
Той е с обвинение от прокуратурата за това, че е участвал в организирана престъпна група за данъчни престъпления в периода 2017 – 2018 г. Окръжният съд ще реши дали да уважи иска и да позволи конфискация на имуществото на Ватралев.
Той бе арестуван след акция на Спецпрокуратурата и ГДБОП в кря на 2018-а, заедно с още петима. Разследването сочи, че е избегнал плащане на ДДС чрез продажба на телефони по интернет. Доставките през куриери издали схемата.
При акцията бяха претърсени 18 адреса и бяха иззети са документи. Открити бяха и 150 000 лева, придобити от търговията.
Ватралев и преди се е сблъсквал със закона. През 2009 година заедно с брат му Костадин Ватралев бяха задържани по време на операция "Глас".
От КПКОНПИ са внесени още 5 иска за отнемане на имущество.
Окръжен съд – Плевен ще реши дали да отнеме имущество за 43 бона срещу Янко Николов. Той е обвинен от прокуратурата за това, че през 2018 г. е причинил имотна вреда, представяйки се за полицейски служител, който противодейства на група за телефонни измами. Пострадалото лице е предало на Николов парични средства и златни накити.
В Софийски градски съд се внася иск срещу Магдалена Борисова на стойност 1 273 650.42 лв. Тя е обвинена от прокуратурата за това, че като управител на две търговски дружества е използвала документи с невярно съдържание – справки за ДДС, за получаване на данъчен кредит по фиктивни сделки.
В Окръжен съд – Сливен се внасят две искови молби на обща стойност 488 995. 18 лв. срещу участници в престъпна група. Николай Петров и Богомил Качаров са обвинени от прокуратурата за това, че в периода 2012 г. - 2016 г. в гр. Сливен, в Кралство Белгия и в Кралство Нидерландия са държали имущество, придобито от престъпна дейност – трафик на хора с цел сексуална експлоатация.