Висшият граничар, закопчан с подкуп, получи нов тежък удар

Срещу парите Янко Серафимов организирал възлагането и изпълнението на обществена поръчка на фирма за технически средства, за охрана на браздата

https://blitz.bg/prestplenie/visshiyat-granichar-zakopchan-s-podkup-poluchi-nov-tezhak-udar_news921929.html Blitz.bg

Висшият служител на "Гранична полиция, задържан с подкуп от 2000 лева, остава в ареста, реши Софийският апелативен съд, съобщава bTV.

Срещу парите Янко Серафимов организирал възлагането и изпълнението на обществена поръчка на фирма за технически средства, за охрана на браздата. 

На 14 ноември съдът отложи гледането на мярката, защото полицаят беше настанен по спешност в столичната МВР болница. Янко Серафимов беше откаран в болница минути преди началото на съдебното заседание.

„Вследствие на употребената сила по време на задържането му, видяхме, че има нанесени много удари по крака. Дрехите му бяха разкъсани. В момента кракът му е тройно надут, отколкото е нормалното“, каза тогава адвокатът му Бойко Найденов.

Според защитата той имал стара огнестрелна рана в крака с няколко стенда, един от които се е откъснал и е отишъл в белия му дроб.

От мястото на задържането са иззети всички камери за проверка дали е имало насилие, съобщиха от прокуратурата. От МВР казаха, че от момента на задържането му, по желание на Серафимов, няколко пъти е викана линейка.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай