Безмилостна сатира в продължението „Майкини и другите” от Иво Сиромахов
Популярният български сценарист, драматург и писател с втора част на безмилостно смешната сатира, посветена на българската народопсихология
След шеметния успех на разгромяващия сатиричен роман „У майкини“ обичаният български писател, журналист, сценарист и драматург Иво Сиромахов ще зарадва почитателите си с не по-малко смайващото продължение „Майкини и другите”!
С вечния въпрос „Ракията или компотите?” започва нов сблъсък между Майкини и Вуйнини. Настанало е време за война, която няма да подмине никого. Война, която ще заплашва да завладее дори Холивудските хълмове, когато едно писмо до Леонардо Ди Каприо е на прага да противопостави двама от най-сексапилните американски актьори в безмилостна надпревара за сърцето на българската мома Радка Папазова.
Фалшивите новини, тролските атаки в социалните мрежи, астрологията, диетите, революционните модни тенденции, политическите интриги, антиваксърството и конспиративните теории се конкурират с любовта към чушкопека, лютеницата и напомпания национализъм.
Героите на романа се мразят и обичат, размахват юмруци, замерват се с буркани, завиждат си, злословят, губят приятели, но най-вече се конкурират един с друг. Защото ако печелят, всички останали трябва да загубят.
В „Майкини и другите” ви очакват шест месеца, изпъстрени с цял куп драми, възторзи и абсурдни приключения от действителността такава, каквато е, колкото и да не ни се иска.
Иво Сиромахов е сред популярните лица на българската книжна сцена. Автор е на романите „Моят таен любовен живот“, „Българско радио”, „Скарлет + Иво = ВНЛ“, „Уважаеми зрители“ и „7 жени“, сборниците „Дневници и нощници“, „Български работи“ и „Очила“, както и на редица пиеси, публикувани в изданията „Българско криминале“ и „Любовни истории“.
„Майкини са най-долните същества, които са се раждали някога. Не можем да ги понасяме.“ (Вуйнини)
„Мен таз книга ни ма бърка.“ (Шурето)
„Ох, много сте спрели. А аз вече съм на Софията. Цунки!“ (Културослав)
„Тази книга експлицира флуктуациите на съвременния творец между екзистенциалния кризис на маргиналията и екстремната дихотомия на ирелевантната пародоксия.“ (Герасим Евлогиев – Чуди)