В салона на драматичния театър “Иван Димов” в Хасково тази вечер откриха 12-тото издание на “Хасково-джаз 2008”, предаде кореспондентът на БЛИЦ в града.
Пръв на сцената излезе най-популярният джазмен на България Васил Петров. Специални гости на феста са известни джазмени от Турция, Полша и Чехия. Празниците на джаза ще продължат шест дни и редом с изпълненията на нашите и чужди джазмени ще се организират и най-различни други забавления. Специално за случая в картинната галерия е уредена изложба сред които са платната и на популярната Дима Петрова и на полския художник Станислав Родзински. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.