Ретроградният Меркурий спъна красива водеща на Нова на старта на новия сезон
Анна-Мария Конова още в първия ден на новото си работно място трябваше да се обяснява заради закъснял гост в "Пресечна точка"
Звездите сложиха прът в колелата на кариерното развитие на красивата водеща Анна-Мария Конова. В началото на новия телевизионен сезон тя изгря на екрана като свежия водещ на публицистичното предаване "Пресечна точка" по Нова тв, което освен с ново лице може да се похвали си и с променен формат.
За участие в предаването бяха поканени Станка Желева, дъщерята на покойния президент Желю Желев, Мария Василева - юрист, космополит и астролог и проф. Иво Петров. А новото в предаването е, че към края ще се провежда интервю с отделен гост по важните теми на деня.
Третият гост обаче не успя да пристигне навреме за старта на предаването. По думите на водещата той е много зает лекар и буквално до часове е бил в операция. Астрологът Василева отбеляза, че вина за това има Ретроградният Меркурий.
Първата тема в предаването бе шофьорите, които сядат зад волана след употреба на алкохол.
Гостите стигнаха до мнение, че само жестоките глоби и възпитаването на ценности у хората могат да спрат трагедиите по пътищата.
"Отнемането на автомобили ми се струва добра мярка. Специално със случая на блъснатото момче на пъпа на София, на такива места трябва да има лежаио полицаи. Там се намират доста училища, има малки деца, младежи. Когато има недобросъвестен шофьор, който се засилва, за да изпревари пешеходдца на пешеходната пътека тогава просто трябва да има механичен начин той да бъде забавен. Когато има лежащ полицай, никой не иска да си счупи колата", каза Станка Желева,
Ограничение от 30 км в центъра на София също е добра мярка, съгласиха се участниците в дискусията.
"Освен алкохола, има и други фактори, които влияят - тревожността, стреса. Всичко това се отразява на хората, в такъв момент е добре да спреш и да си починеш", каза на свой ред Василева.
"Самата не употребявам алкохол и не мога да разбра, които го правят, но не знам, дали крайностите биха били толкова добри. Страхът трябва да ни управлява, след като отговорността не може", добави тя.
В този момент професор Иво Петров най-накравя пристигна в студиото.
"Трябва да има много строг контрол и превенция. Смятам, че не трябва да има смъртна присъда за тези наказания. По добре да има едно наказание, но да е абсолютно, неприкословно изпълнимо.
Смятам, че все повече се ограничават от гледна точка на превишаване на скоростта, защото се разбра, че може да са неотменими глобите за скорост. Това имаше възпитателно въздействие. Трябва да има неотменимост на наказанието. В Швейцария глобите са ужасяващи и са пропорционални на заплатата", изрази мнение той.
Участниците обаче не бяха единодушни в това, дали трябва да се отнемат колите на провинилите се шофьори. Бяха дадени примери, когато пиян човек управлява чужд автомобил.
Втората тема бе наближаващите избори за местна власт. Участниците в дискусията се съгласиха, че кметовете трябва да работят в името на своите избиратели, а не да следват политиката, която им се спуска от партията.
Също така бе отбелязано, че трябва да се прекрати корупцията, да се въдвори усещане, че държавата стои наистина зад гражданите. "Да няма гръмки обещания, а да се обяснят алгоритмите, по които тези обещания ще се реализират", подчерта проф. Петров.
Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук