На 22 септември 2018 г. се проведе тринадесетото издание на най-стария голф турнир в България – Volvo World Golf Challenge. Първото място в Дивизия А и голямата награда, осигурена от Мото-Пфое – участие в Световните финали на Volvo World Golf Challenge през 2019 г, спечели Радослав Рашев със 79 удара грос резултат. На второ и трето място се класираха Фабио Фурнари и Андон Тушев с 80 удара, но миналогодишният победител в турнира – Фабио Фурнари, показа по-добър резултат на последните дупки и така стана втори в надпреварата.

„Volvo World Golf Challenge е ценен още от създаването на голфа в България, аз от много време се опитвам да взема участие в този турнир и съм много щастлив, че успях да спечеля днес“, сподели по време на церемонията по награждаване победителят Радослав Рашев.

88 състезатели, разделени в три дивизии, взеха участие в тазгодишното издание на престижния турнир, който се проведе в „Пирин голф и кънтри клуб“. В дивизия А (хендикап до 12,4) форматът бе индивидуален строукплей на 18 дупки, а в B дивизия (хендикап 12,5-24,4) и C дивизия (хендикап 24,5-36) играчите се състезаваха във формат индивидуален стейбълфорд на 18 дупки.

Победителите в дивизии В и С – Бойко Ангелов с 36 точки и Илиян Илиев с 33 точки нетен резултат, спечелиха ваучери за уикенд в луксозен комплекс в Банско и тестово пътуване с Volvo. При дамите изключително представяне показа Ивана Симеонова със 73 удара.

Тринадесетото издание на турнира, част от международната надпревара Volvo World Golf Challenge, се провежда в най-успешната досега година за Volvo – бестселърът Volvo ХС60 стана Световен автомобил на 2018 г., а първият компактен SUV на шведската марка – ХС40, спечели престижната международна награда Автомобил на Европа за 2018 г.

ХС40 беше обявен и като награда за удар Hole in One в турнира днес, но нито един от играчите не успя да осъществи заветния удар. Всички участници в турнира и гости на „Пирин голф и кънтри клуб“ имаха възможност да тестват пълната SUV гама на Volvo, както и за първи път да се запознаят отблизо с най-новия модел, чиято световна премиера се състоя по-рано тази година – възроденото многофункционално комби Volvo V60.