5 неща, които правите, а ви саботират

Нека да бъдем честни, понякога сами сме си врагове. Прекалено често се сблъскваме със собствените си изисквания. Някои грешки са неизбежни, независимо колко усилия и време сме посветили. Други врагове на успеха са мързелът, забързаността, липсата на гъвкавост, арогантността. Този списък може да бъде продължен, пише profit.bg.

Ако искате да бъдете една по-добра версия на себе си, обмислете предприемането на коригиращи поведението действия. Ето кои са симптомите, които трябва да елиминирате:

1. Сравнявате се с другите

Живеем в хипеконкурентна среда, която може да сломи дори най-стабилното его. Щетите са неизбежни, ако постоянно се сравняваме с другите и следваме техните стандарти.

За максимален успех, опитайте се да се откъснете от света и да се фокусирате върху себе си.

2. Рискът ви плаши -  постоянно си поставяйте предизвикателства

След като сте постигнали известен успех, лесно е да се отпуснете и да останете в комфортната зона. Този комфорт обаче ви ограничава. Успелите хора продължават да разширяват своите хоризонти и не се плашат от граници. Миналите успехи са важни за бъдещия успех. Не бъдете разколебани пред провала. Понякога да поемеш риск означава, че се отправяш на пътешествие и е възможно да паднеш по лице. Тази провали обаче носят много поуки.

3. Губите битката с разсейващите елементи в околната среда

Ежедневието предлага безкраен поток от дразнители, които са способни да ви разсеят от желания път. Смартфонът е пример за това. Той е идеално средство за повишаване на продуктивността, но и там се крият много капани – например социалните мрежи.

Създайте план. След като отметнете една поставена цел, наградете се с няколко минути разглеждане на постове или пък сърфиране из интернет.

4.Бездействие

Разсейването и отлагането са като белезници, които ви държат далеч от мечтите ви. Не е достатъчно да скриете телефона си, ако не седнете и не започнете да работите. Част от причината, поради която отлагаме, е, че гледаме големи проекти, но не знаем откъде да започнем. Нарушете този начин на действие. Раздробете осъществяването на целта на по-малки стъпки. Дори делегирайте част от задачите на други.

5. Нежелание да оставите в историята миналите грешки

Не бъдете лоши към себе си. По пътя на осъществяването на една цел е възможно да правите грешки. Нека те не ви карат да се отказвате.