Долината на смъртта - адското място, което крие 5 ужасяващи факта СНИМКА
Тя се смята за най-горещото място на Земята - през лятото средната температура тук достига 49°C
В допълнение към адската жега, която очаква туристите и местните жители тук, заплаха представляват отровни същества, които обитават калифорнийската пустиня.
Калифорнийската пустиня Долината на смъртта с право се смята за най-горещото място на Земята - през лятото средната температура тук достига 49°C, но веднъж термометърът се е покачил до рекордните 57°C, пише Daily Mail.
Опасността от това адско място обаче се крие не само в дяволските температури, но и в многобройните чудовищни скорпиони, тарантули и отровни змии, които дебнат в калифорнийската пустиня. Но това не е всичко - местните мини, пълни с отровен газ, представляват не по-малка опасност. И така, учените говориха за всички опасности, които крие Националният парк Долината на смъртта.
Убийствени температури
Службата на националния парк Долината на смъртта предупреждава за опасностите от убийствени температури, пред които ще се изправят туристите и местните жители. Първо, тази калифорнийска пустиня е известна като най-горещото място на Земята. Второ, това е и най-сухото място в цяла Северна Америка.
Изследователите отбелязват, че хората често умират тук, но реалните загуби от заболявания, свързани с топлината, все още остават неизвестни. Най-високата температура, регистрирана в района преди близо 110 години в малкото селце Furnace Creek, достигна рекордните 57°C, падайки до 0°C през нощта.
Учените отбелязват, че тези рекордни температури са съвсем нормални за този регион, тъй като през нощта пясъкът се охлажда толкова бързо, че понякога настъпват студове. За да не станете жертва на опасните температури, местните рейнджъри съветват да пиете поне 4 литра вода на ден, за да компенсирате дехидратацията. Въпреки това, ако водите по-активен начин на живот, количеството вода, което трябва да пиете, трябва да се увеличи, за да поддържате баланса на течности и електролити, уточнява Glasnews.bg.
Пазачите на парка също съветват да стоите на асфалтирани пътища през лятото и да имате допълнително количество вода в колата. Имайте предвид, че зимният климат в Долината на смъртта е малко по-мек, но районът все още е предразположен към случайни гръмотевични бури и тежки внезапни наводнения.
Страховити същества
Долината на смъртта се простира на 225 километра и е дом на някои наистина страховити същества, от гърмящи змии до скорпиони и дори черна вдовица.
Например през 2009 г. в планините Иньо в долина е открит скорпион Wernerius inyoensis, който е един от най-малките открити в Щатите. Въпреки факта, че този вид е много отровен, вероятно не е в състояние да убие човек, което не може да се каже за другите жители на Долината на смъртта.
Тук също се срещат тарантули и змии Sidewinder, като последните могат да убият дете или малко животно. Гризачите също се считат за не по-малко опасни, тъй като взаимодействието с тях или техните екскременти могат да разпространят хантавируси. Изследователите предупреждават, че основните симптоми на вирусите са:
- умора;
- треска;
- мускулни болки;
- стомашни проблеми
Коварни пътища
Може да изглежда странно, но изследователите казват, че повечето хора всъщност умират при автомобилни катастрофи в Долината на смъртта. Рейнджърите казват, че лошият телефонен сигнал ограничава усилията за получаване на помощ, тъй като долината е практически напълно изолирана от близкия Лас Вегас. Рейнджърите съветват да се спазва ограничението на скоростта, да се внимава при стръмни спускания и да се използва колан, за да се смърт при инцидент.
Снимка: Getty Images
Изоставени мини
През 1800 г. много хора се стичат в Долината на смъртта в търсене на злато и сребро. Тези опити обаче се провалиха поради липса на вода, гориво и технологии, което направи невъзможно намирането на нещо ценно.
Изоставените мини все още са разпръснати из пустинята. Една от най-противоречивите днес е мината Boraxo, чиято дълбочина е малко повече от 150 метра. Въпреки че тези райони може да изглеждат интересни за изследване, рейнджърите съветват да ги избягвате на всяка цена.
Факт е, че мините не само са нестабилни, но могат да съдържат и „джобове с лош въздух“, а понякога дори и отровен газ. Според изследователи от университета в Невада опасността е, че човек вероятно няма да усети ефекта, докато не напусне мината.
Ферми за коноп
Местните рейнджъри отбелязват, че на някои изолирани места в Долината на смъртта можете да намерите ферми за канабис, които представляват потенциална опасност.
Ако турист или местен жител се натъкне на такава ферма, те се съветват да „бягат, ходят и пълзят“ - като цяло, да правят всичко, за да се скрият.
Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук