Страховита гледка от плаж, затиснат от облаци цунами СНИМКИ

За щастие тези небесни образувания се обясняват със сили, които не са свързани с намеса от "друг свят"

Австралийците бяха готови на 6 ноември 2015 г. да се приближат до гръмотевичния фронт, но в този ден ги очакваше плашеща и изключително зловеща гледка, която се очертаваше от небето.


Облаците, които се търкаляха от океана, изключително реалистично наподобяваха чудовищно и невероятно високо цунами.

Виждайки подобна заплаха, много фенове на научната фантастика си спомниха мъглата, залята с неземни същества от трилъра на Кинг „Тъмнината“.

Някои смелчаци продължиха да стоят на плажа на фона на апокалиптичен спектакъл, но по-голямата част от хората трескаво се подготвяха за ужасна буря.

Масивни небесни вълни от този тип възникват не само в Сидни. Такива явления понякога дори покриват области, далеч от океана.



Можете да търсите в мрежата за снимки с облаци цунами в град Анна (Илинойс), а каскада от ужасяващи облаци наскоро бе записана в района на Нижни Новгород, близо до Самара.
 

За щастие тези небесни образувания се обясняват със сили, които не са свързани с намеса от "друг свят". Ужасно красивите облаци са напълно естествено, макар и сравнително рядко явление, възникващо по напълно естествени причини.


Рафтовите облаци с дъгообразна форма се образуват директно под гръмотевичен слой в долните атмосферни слоеве и започват да се образуват заедно с поривист фронт.

Те се раждат при среща на възходящи потоци от топъл въздух с изходящи атмосферни студени потоци, когато температурната разлика стане достатъчна, за да започне конвекция. Наличието на слаб вятър е допълнително условие за появата на офшорни облаци.

Често формациите с клиновидна форма представляват реална заплаха, запълвайки целия хоризонт в навечерието на обилни дъждове, силни гръмотевични бури или дори торнадо.

Понякога шелфовите облаци се наричат ​​„гръмоверза“, „шкембер“, „облаци полк“, „груби облаци“. Те се движат сравнително бързо в небето по предния ръб на атмосферния фронт, винаги прикрепен към родителския облак, разположен отгоре.