Подивял британски бизнесмен скочи на бой на ченгета в Слънчев бряг

Случката се разиграла в края на летния сезон, но става обществено достояние едва сега, тъй като Такабери сключи споразумение с прокуратурата и се размина с условна присъда

https://blitz.bg/nakazanie/podivyal-britanski-biznesmen-skochi-na-boy-na-chengeta-v-slanchev-bryag_news701484.html Blitz.bg
Ирлaндски турист е нападнал полицай на крайбрежната алея до хотел „Кубан“ в Слънчев бряг. Роденият в Дъблин Пол Такабери спретнал екшъна около 03:30 ч. сутринта, явно стабилно почерпен след алкохолен тур в курорта.

Чужденецът оказал яростна съпротива на служителите на реда, които искали да проверят документа му за самоличност. Такабери нанесъл удар с глава в брадата на един от полицаите. Униформените обаче бързо овладели ситуацията и закопчали агресивния британец, пише "Флагман". 

Случката се разиграла в края на летния сезон, но става обществено достояние едва сега, тъй като Такабери сключи споразумение с прокуратурата и се размина с условна присъда.

Туристът, който в родината си развива частен бизнес с автоморга, е с чисто съдебно минало, а и освен това според експертизата нараняванията на нападнатия полицай се класифицират като лека телесна повреда.

Ирландецът се призна за виновен и получи присъда за 1 година, която бе отложена с 3-годишен изпитателен срок.

Такабери вече се е прибрал поживо-поздраво в родината си.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай