Още едно училище у нас забранява телефоните в час!

Те ще се събират в началото на учебния ден и до последния час стоят под клю

https://blitz.bg/obrazovanie/oshte-edno-uchilishte-u-nas-zabranyava-telefonite-v-chas_news1052014.html Blitz.bg

Още едно училище забрани мобилните телефони в клас. В средно училище „Отец Паисий“ в Кърджали решението е взето след допитване до родителите.

Мярката засяга близо 1000 ученици от 1. до 7. клас, които посещават СУ „Отец Паисий“, предаде bTV.  

Мобилните телефони се събират в началото на учебния ден и до последния час стоят под ключ.

Часовете спорят повече без телефоните, категорични са учителите.

За пълното премахване на мобилните устройства в час решението вземат само училищата, напомнят от Министерството на образованието.

Оттам уточняват, че родителите са важен фактор, с които съвместно се взимат най-добрите решения за децата.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай