Вкарват малките ученици при гимназисти в този наш град, родителите обаче са притеснени ВИДЕО

Заради ремонт в основно училище „Никола Йонков Вапцаров“ в Хасково учениците ще започнат учебната година в сградата на гимназията по автотранспорт

https://blitz.bg/obrazovanie/vkarvat-malkite-uchenici-pri-gimnazisti-v-tozi-nash-grad-roditelite-obache-sa-pritesneni-video_news1039663.html Blitz.bg

Заради ремонт в основно училище „Никола Йонков Вапцаров“ в Хасково учениците ще започнат учебната година в сградата на гимназията по автотранспорт. 

Анка Илиева има дъщеря в четвърти клас в училището, което е в ремонт от април. Оттогава нейното и всички 240 деца учат в друга сграда.

„Притеснява ме да не се бият, да не се удрят.

В гимназията има големи деца.

Чакаме без търпение да е готово училището, пак да се преместят децата“, коментира Анка Илиева пред бТВ.

„Безопасността на децата е осигурена и няма конфликти с по-големите ученици, защото те в много малък диапазон се засичат. Направили сме така, че да влизат по различно време нашите ученици и учениците от гимназията и нямаме проблеми“, коментира Димитрина Димитрова – директор на ОУ „Н.Й. Вапцаров“.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай