Започва кандидатстването след седми клас

https://blitz.bg/obrazovanie/zapochva-kandidatstvaneto-sled-sedmi-klas_news588655.html Blitz.bg

Започва кампанията за кандидатстване в профилираните и професионалните гимназии след 7-ми клас. реклама В столицата седмокласниците тази година са над 10 000, съобщи БНТ. За втора поредна година всички седмокласници задължително трябва да влязат в средно училище, тъй като завършват основно образование.

При тестовете по български език и математика промяна няма. Максималният бал за класиране вече е 500 точки. Ако ученик не се яви на изпитите или има двойки, също ще участва в класирането само с балоооразуващите предмети от дипломата и тук най-високият бал може да е 100 точки.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай