Министър-председателят на Република България Бойко Борисов спечели купа на футболния терен, и то не къде да е, а на Националния стадион "Васил Левски". Премиерът и съотборниците му от "Витоша" (Бистрица) победиха с 2:1 "Две Могили" във финала за Купата на Аматьорската лига.
Интригуващият сблъсък се игра пред близо 1000 зрители, сред които беше и легендарният треньор Димитър Пенев.<br /> <br /> Бойко Борисов игра цял мач за победителите. &quot;Витоша&quot; успя да поведе в резултата в 20-ата минута, когато Сергей Ташков оплете топката в мрежата на противника, който е от русенска област. <br /> <br /> Гостите от &quot;Две Могили&quot; започнаха много активно второто полувреме и изравнителното попадение не закъсня. След него обаче Борисов и съотборниците му реагираха като ужилени и отново успяха да си върнат аванса. <br /> <br /> В 67-ата минута премиерът изведе отлично в коридор свой съотборник, който фиксира крайното 2:1 за &quot;Тигрите&quot; от Бистрица. В заключителните минути на финала се изля порой, а при награждаването след победата на &quot;Витоша&quot; имаше и градушка на стадион &quot;Васил Левски&quot;.<br />