Доведеният син на Емилия Масларова в афера за 2 милиона лева

Под конвой ме заведоха пред нотариус, да им прехвърля апартамента, оплака се обвинената за пране на пари Станка Марангозова

Станка Марангозова, чийто мезонет беше отнет чрез частен съдебен изпълнител, който трябваше да разбие вратата, заяви пред Нова телевизия, че е жертва на схема. Жилището от 150 кв. метра й е отнето насила от частен съдебен изпълнител в нарушение на съдебно решение. Срещу нея се води дело за пране на пари.

Марангозова обясни, че се занимава с доверително управление на ценни книжа или пари за сметка на клиент. Проблемите й започнали, когато през 2009 година сключила договор с Иво Антонов Масларов – доведен син на бившия министър Емилия Масларова. С договора той й предоставил 150 хил. евро, които да управлява. По думите на Марангозова, обаче, клаузите на договора били неизпълними. Тя трябвало да докарва печалба от 15 до 30% върху сумата. Тя поискала Масларов да си открие банкова сметка, по която тя да осъществява разплащанията. В декларацията, която Масларов подписал, обявявал, че въпросните средства са заемни.

Марангозова не могла да изпълни никоя от точките на договора. За 2 години и половина, обаче по сметката на Масларов превела над 2 млн. лв., за което тя разполага и с банкови извлечения. По думите й, това били собствени средства. Нямало как да му откаже, защото той я заплашвал. „Давах, докато имаше какво да давам“, каза тя.

Към нея бил „зачислен“ Радослав Димитров Иванов, човек на Масларов, който вървял с нея навсякъде и слушал разговорите й. Била принудена да му припише свой автомобил. Чувала и заплахи. „Получавала съм изречение, че ако не изпълня това, което трябва да направя, идва в офиса, съблича ме гола и ме започва", каза Марангозова.


Тя заяви, че ДАНС-Враца буквално са спасили живота й. Заплахата идвала от Радослав Иванов и собственика на "Маршал кредит груп" - "Това е дружеството, което се явява за мен, защото мога да го докажа, привиден взискател по въпросното изпълнително дело", каза тя. По-късно служители на ГДБОП потвърдили, че имало реална заплаха за нея.

Самият Масларов пък заяви, че дал на Марангозова 200 хил. лв. на заем. След като не си ги получил обратно, продал дълга на фирма за събиране на дългове. „От октомври 2011 нямам нищо общо с този апартамент“, заяви той. Колкото до парите от доверително управление - „тях ги оправихме“. Масларов отрече да е получил 2 млн. лв. от Марангозова. "Откъде да взема 2 млн. лв.? Това са си пари, които й ги бях дал - всяка година се отчисляват. Тя вземаше проценти върху тези пари и накрая на годината аз й давам нейния процент - 15-20% от печалбата, която имаме, и започваме отначало с тия 150 хил. евро", обясни той.

Марангозова, обаче, показа банкови справки за преводите. "Аз считам за липса на всякаква житейска логика да преведа на някого над 2 млн. лв., в същото време от въпросния някой да сключа договор за заем за 100 хил. лв.", посочи тя. 

"В резултат на някакви претенции на Веселин Първанов Денков, който е съдружник във въпросното дружество "Маршал кредит груп", (който твърди, че е откупил дълга), ние под строй - аз и мъжът ми, на 14 октомври 2011 година трябваше да бъдем откарани буквално пред нотариус Маргарита Иванчева, пред която трябваше да се осъществи въпросната ипотека", каза Марангозова. Така искали да й вземат последното, което й останало - апартамента. "За мое щастие и отиването ни при нотариуса и излизането ни от нотариуса са удостоверени с надлежни средства, които попадат вероятно в хипотезата на СРС", допълни тя. В същото време с мъжа й бил съпровождан от Радослав Иванов.
 
"Радвам се че имахме действаща ипотека с банка, защото ако не беше наличието на тази ипотека, на 14 октомври 2011 година съм убедена, че ние трябваше фиктивно да прехвърлим нашето жилище на посочено от Иво Масларов, респективно от "Маршал кредит груп" или Веселин Денков, за мен е без значение, лице, фирма или каквото са преценили", заяви тя. Единственото, което можела да направи, е да уведоми банката, че спира плащанията по кредита. "Защото всеки един лев щеше да доведе до предварително неправомерно обогатяване на същите тези лица". 


Марангозова води съдебна битка за запазването на апартамента. „Аз имам доказателства. Всички тези доказателства ще бъдат приложени на открито съдебно заседание“, заяви тя. "Законът ни беше дал пълна защита и тази пълна защита се състоеше в издаването на обепечителна заповед на Софийския апелативен съд", каза Марангозова и уточни, според тази заповед апартаментът не може да бъде отнет. 

"Този закон беше нарушен от частен съдебен изпълнител Мариян Петков безусловно. Софийският апелативен съд беше превърнат в едно голямо правно нищо с акта, който издаде в наша защита. И същият този частен съдебен изпълнител Мариян Петков си позволи лукса, да каже, че всъщност тази обезпечителна заповед за него няма никакво значение", добави тя. /БЛИЦ