Какво да консумирате след вредните храни?
Средната храна е нещо, с което „прегрешаваме“ всеки ден. Опитваме се да се храним здравословно, но винаги някой чипс, сандвич или пържен картоф ще развалят плановете ни. Така приемаме по-голямо количество сол, много мазнини, захари и изкуствени аромати или консерванти. Това води до подуване на стомаха, газове и лениви черва. Проблемите са налице, затова трябва да направим нещо, с което да избягаме от неприятното чувство на тежест в стомаха, пише tialoto.bg.
Много е важно да не надвишаваме препоръчителния ежедневен прием на натрий (под 2,300 мг), както и на захар (до 6 супени лъжици за жените и до 9 чаени за мъжете). Хубаво е и да ограничим количеството на мазнините (до 65 г на ден или средно около 2 000 калории на ден).
Продуктите, с които ще преборите стреса
Затлъстяване, метаболитни нарушения, диабет и сърдечни проблеми, са по-сериозните здравословни проблеми, които можем да получим, ако не ограничим приема на вредни храни. Първата стъпка, която трябва да направим, е да подберем храни и напитки, с които да облекчим чувството на тежест в стомаха след консумацията на бързата храна.
Това е сред най-подценяваните зеленчуци, а всъщност е силен лек срещу диабет, лошо зрение и дори рак
Ако прекаляваме с вредната храна, в тялото ни се натрупва по-голямо количество натрий. Това може да повиши кръвното налягане, да увеличи риска от сърдечен удар, инсулт или появата на бъбречно заболяване. Затова храните, богати на калий, противодействат на натрия. Например в средно големите банани има около 422 мг калий, портокалите съдържат между 230 и 350 мг от минерала, авокадото и спанака също са много богати на калий.
Три чая за укрепване на имунитета при смяната на сезоните
Пълнозърнестите храни също са добър избор след прием на вредни храни. Те ни засищат бързо и намаляват желанието за захар и въглехидрати. Те са богати на фибри, които от своя страна подпомагат стомашно-чревния тракт.