Песента е с автентично звучене и се изпълнява от народните певици Лидия Ангелова и Бисера Иванова от с. Драговищица, община Костинброд и оркестър „Шевица“.
Текстът е дело на Ивайло Шопски, а за аранжиментът е отговорен Иван Йосифов. В клипа участват членове на клубове „Традиция“ – Благоевград и „Родопски хайдути“. Интересно е, че в него участва и родственик на войводата Стоян Мълчанков – Георги Мълчанков.
Песента и кадрите от клипа ще са част от документалния филм, който ще бъде посветен на войводата. Мълчанков е роден в с. Скребатно, Неврокопско.
Деец на ВМРО, учител, участник в Илинденско-Преображенското въстание, водач на чета в Балканската война, народен представител, инициатор на изграждане на теснолинейката Септември-Добринище. Убит е на 22 април 1920 г. близо до Неврокоп.
Филмът и песента са по идея на Николай Борисов и Ивайло Шопски, като те се реализират с подкрепата на фондация ВМРО и родственици на войводата.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.