Пропагандно клише: Марина с плаката в Останкино си има своята сирийска предистория

Изненадва ме това, че използват едни и същи пропаганди във всяка една война досега, и всеки път хората се хващат, пише анализаторът Дахер Ламот

Анализаторът Дахер Ламот, който е от сирийски произход но живее и работи в България видя много подозрителни прилики между "момичето с плаката" Марина Овсяникова, което се яви в ефира на руската телевизия, и  Ола Абас, която се превърна в звезда в Западната преса по време на войната в Сирия. Ето какво пише той в социалната мрежа:

Това е Ола Абас, бивша водеща в сирийските държавни радио и тв. Когато почна войната в Сирия, тя изневиделица каза по радиото, че Асад е престъпник. По-късно, по незнаен начин, се оказва във Франция, където надълго и нашироко обясняваше, че са я карали да лъже и пропагандира.

ЕС: Аплодираме безстрашието на руската журналистка ВИДЕО

Въпреки, че е работила 15 години в телевизията, а повечето я знаят като некадърна връзкарка, попаднала в медиите, заради алауитския й произход.

За няколко месеца се превърна в звезда в Западната преса. Звезда, която разправя как са я карали да лъже, че бунтовниците били ислямисти, че имали връзки със С. Арабия и Израел, как е прикривала и заблуждавала хората.

Аз вече имам дежа вю.

Избягала журналистка, бременни жени, бомбардирани болници и сиропиталища, чакам още украинската Бана, последните съобщения от Мариупол, химически и биологически атаки.

Пак украински фейк: Познавате ли това дете от снимката?!

Всичко върви по план. Но иначе не говорят за престъпленията в Донецк.

Публикацията му веднага набра популярност в мрежата и коментарите заваляха. Самият автор добави:

"Нека сега още реват и героизират подобни "клишета". Господи, какви са идиоти

Мен не ме изненадва това, че използват едни и същи пропаганди/инструменти/ във всяка една война досега. Мен ме изненадва, че всеки път хората се хващат без въобще да се питат. Как си играят с емоциите на хората".
 


За Марина Овсяникова все още се знае малко.

В спешно създадената страница в Уикипедия се посочва, че е родена в Одеса и при раждането си е получила фамилията Ткачук. Майка ѝ е рускиня, а баща ѝ – украинец. 

В медиите се твърди, че Марина е учила в журналистическия факултет на Кубанския университет, след което е започнала работа в информационната редакция на Кубанската държавна телевизионна и радиокомпания.

Марина е напуснала през 2002 г. и оттогава не поддържа никакви връзки с канала или с бившите си колеги. Въпреки че бившите ѝ колеги се изказват ласкаво за нея, че е много целеустремена и се заема с всякаква работа.