Мъж от Рудозем даде на съд за обиди четири жени. Те коментирали негова публикация във Фейсбук. Мъжът обаче загуби делото срещу дамите в Районния съд в Мадан. 

Според програмиста, написал статията, една от жените му хакнала информационния сайт, като му сменила паролата за влизане. Според самата нея, нейна братовчедка и приятелки, написаното изобщо не било вярно. Мъжът обаче заведе дело за техните негативни коментари по негов адрес, като представи в съда разпечатани постовете на жените, съобщава "Марица".

Една от обсъждалите статията коментирала: „кой е този клоун, дето се е взел за голямата работа. Много е лошо когато един гущер се помисли че е крокодил ха ха ха”, „Голяма маймуна, мислеща се за хомосапиенс, но дори не се е научил да ходи на два крака.”, „Безработни изроди, научил се да пуска страници (които най-вероятно дори не са направени от него, а свалени от безплатни сайтове) със селските си изрази... Това журналист ли го наричате бе? Рудоземски измишльотини. Естествено че няма как да го уволнят той си е безработен.

Другата дама пък добавила: „Горкия това поведение е присъщо за 15 годишни пубертети като ги зареже гаджето да отмащават". Третата се включила с коментара: „Смешник! Подобни действия са присъщи на едно наранено „мъжко” его. И „мъжко” е в кавички, защото това ако е мъж?... Тъпото е, че ще те занимават с глупости, защото явно някой, още по-неосведомен, му се е вързал на акъла....”, а последната заявила в коментара си, че е „клоун, голяма маймуна, мислеща се за хомосапиенс, безработен изрод”. 

По делото била назначена съдебно-техническа експертиза за установяване на устройствата, от които са публикувани обидните коментари в социалната мрежа. От НИК - МВР - София обаче дали становище, че е невъзможно изготвянето на експертиза, тъй като данните от „Фейсбук“ профили за минал период, данни за модификации, IP адреси, хронология на извършените действия и др. се съхраняват от доставчика на електронната услуга „Фейсбук“ и експертите на НИК нямат достъп до тях.

А поради бързо променящите се данни в социалната мрежа и невъзможността за преглед на хронологията на извършените действия, не е гарантирана достоверност на запазената информация на локални устройства като личен телефон и/или компютър. В съдебна зала една от жените отрича да е коментирала и да познава програмиста, друга отказала изобщо да дава обяснения. Съдът ги оневини, с мотива, че не са налице доказателства за авторство на обидите от четирите жени и че в коментарите им не се споменава никъде името му.  

Мъжът е осъден да плати 800 лева за адвокатските възнаграждения на две от жените по делото. Присъдата подлежи на обжалване в Окръжния съд в Смолян.