Те обаче този път бяха категорични, че има опасност нидерландецът да се укрие или да извърши друго престъпление. Според съда той би могъл и да примами друга жертва в дома си.
В съда стана ясно, че двете престъпления, за които Стелингверф е обвинен, са извършени на два различни адреса в София в периода от два месеца. На 26 октомври 2019 г. в апартамент в "Зона Б5" Йохан Стелингверф изнасилил унгарската гражданка Джулиана Паб. Двамата се запознали в Унгария, след което тя го е посещавала няколко пъти в България. Имали са сексуална връзка, това потвърдиха и съседите на Йохан.
![]()
На 25 декември навръх Коледа по същия брутален начин изнасилил и 32-годишна майка на три деца от София - инцидент, за който първо БЛИЦ писа. Само че този път извършва престъплението в друго жилище- на бул."Сливница" 130. Оказа се, че се бил изнесъл там на 24 декември. Договорът за наем, който сключил е със Силвана Гълъбова.
Определението на съда е окончателно и не подлежи на обжалване.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.