Болестта на съвременния свят е предизвикана от свръхстимулацията. По цял ден гледаме дрехи, почивки, вещи. Това ни презадоволява визуално. Това каза в ефира на NOVA психологът Ани Владимирова. По думите ѝ това да притежаваш материални придобивки води до допаминов пик.

„Колкото повече имане, толкова по-малко близост. Времето ти отива в това да разглеждаш и поглъщаш с очи, но не и да съпреживяваш”, отбеляза психологът.

Ани Владимирова сподели трите условия, които трябва да бъдат спазени, за да можем да постигнем новогодишните си цели. 

„На първо място трябва целта да е реалистична. На второ място трябва да имаме необходимите личностни ресурси. Не на последно място – изключително важно е да имаме адекватна самооценка. Оттам нататък идва бичът на съвременния свят – отлагането”, казва психологът.

Според нея разковничето за постигането на успех са търпението и последователността.

По думите на Владимирова необходимостта от свързване между хората е все по-голяма. В кабинета й все по-често влизат 7-годишни деца, които казват: "Искам приятел" или тийнейджъри, които мечтаят да излязат с връстник навън, вместо да си пишат с него.

Самотата днес е като срамна болест. Когато човек усети симптомите й се скрива и се самоизолира, каза психологът. И призова хората да общуват.