БОЕЦ на Цветан Василев с нов цирк! (СНИМКИ)
Пред държавата НПО-то е декларирало само 447 лева приходи
НПО-то, свързано с Цветан Василев - БОЕЦ, сътвори нов цирк. Пред държавата те декларирали смешна сума. Точно 447,42 лева годишен приход са регистрирали от БОЕЦ, а на хартия се води, че дори нямат почти никакви приходи и разходи.
Шефът на НПО-то БОЕЦ Георги Георгиев запечата срещата си с Цветан Василев със снимка. След нея стартира и активната дейност на организацията срещу хората, опълчили се на скандалните бизнесмени у нас, Снимка: Фейсбук
Той е от днес и е продължение на театъра на абсурда, разиграван от организацията и поддържан от медиите на ментора им Василев и скандалните бизнесмени Иво Прокопиев, Огнян Донев и Сашо Дончев срещу кандидатурата за европарламентарист на депутата и издател на „Телеграф медиа“ Делян Пеевски.
Скандалните бизнесмени у нас треперят от страх, че Делян Пеевски ще продължи с разкритията и битката си срещу нея от още по-голямата трубина на Европейския парламент, Снимка: Монитор
Справката в Търговския регистър, където НПО-ата вече декларират дейността и парите си, показва, че към момента учредената през 2015 г. организация, е подала само един финансов отчет за дейността си. По закон трябва да е внесла 3 – за 2016, 2017 и 2018 г., но в регистъра фигурират данните само за 2017 г. А те сочат, че НПО-то е имало само 201 лв. разходи за външни услуги и 447 лева приходи. 360 лева от тях са от членски внос. При положение, че според устава им той е в размер на 10 лева на тримесечие, сумата трябва да е дошла от впечатляващата членска „маса“ от 9 привърженици.
Останалите 87,42 лева са в графата „приходи от други дарения“.
Оборотната ведомост на БОЕЦ, Снимка: Монитор
Откъде идва разминаването между декларираното от БОЕЦ и реалните им разходи? Единственото обяснение е фактът, че именно през 2017 г. лъсна връзката на организацията с Цветан Василев. През август Георги Георгиев се срещна с банкера-беглец в лобито на хотела в Белград, в който към онзи момент Василев водеше луксозния си живот зад граница, криейки се от правосъдието у нас. Малко след рандевуто, документирано със снимка, стартира и активната кампания на организацията срещу враговете на човека, източил милиарди от КТБ и другарите му скандални бизнесмени у нас. Мишена №1 сред тях е именно Пеевски заради законодателната си дейност, с която спря вторичния грабеж на КТБ и прокара пълна прозрачност във финансирането на всички издания в страната, в това число и онлайн медиите. В същото време именно онлайн издания формират машината за клевети на Василев, Прокопиев, Дончев и Донев, бълваща денонощно пропагандните им тези под формата на фалшиви новини. Сега същата тази групичка явно се страхува, че ако бъде избран за евродепутат, Пеевски ще продължи с битката си срещу задкулисието от още по-мащабната трибуна на Европейския парламент.
Тук е моментът да се припомни впрочем, че при делото си във ВАС срещу ЦИК преди седмица по сигнала им срещу Пеевски БОЕЦ бяха представлявани от адвокат Николай Хаджигенов. Той е един от най-скъпоплатените столични адвокати, чийто хонорар от БОЕЦ няма как да покрият с приходите, които декларират. Но пък
обяснението отново се крие в Цветан Василев, с когото Хаджигенов е свързан.
И докато хонорарът му вероятно може да бъде назован само от БОЕЦ или пък от ментора им Василев, то далеч по-ясно е колко е струвал наемът на залата в столичния хотел, в който организацията в съдружие с „Правосъдие за всеки“ направи конференцията със звездното участие на шефа на ВКС Лозан Панов. 4 часа наем там струва около 700 евро или иначе казано близо 4 пъти повече от годишните приходи, декларирани от БОЕЦ. При това в цената не влиза озвучението.
Само наемът на залата за конференцията, организирана от БОЕЦ със "звездното" участие на шефа на ВКС Лозан Панов е бил близо 4 пъти повече от декларираните от НПО-то приходи, Снимка: Канал 3
Всички тези данни показват, че ако наистина искаше да бори беззаконието у нас, БОЕЦ трябваше да стартира от себе си и от ментора си, който според зам.-главния прокурор Иван Гешев е източил между 5 и 6 млрд. лева от парите на вложителите в КТБ. Дали именно от тези откраднати пари не идва финансирането за поръчковите действия на организацията пък е въпрос, на който могат да отговорят само разследващите. Едно е сигурно – че следите водят именно натам.