Марешки хвърля ръкавицата: Икономика не се учи в парламентарния бюфет, а в реалния бизнес!
Всеки управител на бакалия е икономически по-грамотен от мнозинството политици у нас, отсече лидерът на ВОЛЯ
Преди дни лидерът на ВОЛЯ в ефир хвърли ръкавицата като отчете колко данъци е внесъл семейният му бизнес за целия преход. Сумата е два милиарда лева, а към днешна дата във фирмите му работят около 4 000 души.
„Аз съм един много данъкоплатци, на които им омръзна хора без понятие за реалния живот, да определят как се харчат народни пари. Всеки управител на бакалия е икономически по-грамотен от мнозинството политици у нас!
Защото се бори ежедневно да оцелява на пазара и да се развива, мисли за данъци, осигуровки, заплати, лицензи, режийни и прочие. Икономика не се учи в парламентарния бюфет, а в реалния бизнес”.
Това заяви предприемачът и лидер на ВОЛЯ във връзка с икономическата среда в България. Според него страната има нужда от изпреварващо развитие, особено в контекста на възстановяването, което следва да се осъществи след края на пандемията и добави:
„За да се генерират данъци и да има социални плащания, трябва българските фирми да оцелеят, а мерките за подпомагане досега са не само малко, ами крайно закъснели. Трябва всички да разберат – без данъкоплатци, няма бюджет!“
Марешки отбеляза, че не вижда експертен икономически капацитет сред мнозинството политически формации и техните ръководители. Според него в нашия политически живот има твърде много политическо говорене, вместо държавническо планиране:
„Липсва конкретика. Няма задачи, а общи мъгляви цели, които звучат като добри пожелания. Това, естествено, е много удобно, защото като не си застанал зад нищо конкретно, не може да ти се търси сметка, но от това губим всички и и резултатът е налице“