Жена на 66 години е починала, след като е била спасена от горящ апартамент в Благоевград. Въпреки усилията на лекарите, тя е издъхнала от получените тежки изгаряния.
В същото жилище е пострадала и нейната 39-годишна дъщеря, която е настанена за лечение в хирургично отделение с изгаряния по тялото.
Двете жени са били изведени от апартамента от огнеборци, които са реагирали на подаден сигнал за пожар, разиграл се тази нощ в жилище в областния център.
Пострадалите са били транспортирани за медицинска помощ, но състоянието на по-възрастната жена се е оказало критично.
Дъщерята остава под лекарско наблюдение.
Причините за инцидента се изясняват, като е образувана проверка.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!