Задържаха 48-годишен мъж, заканил се два пъти с убийство с пистолет на мъж в София. Това съобщават от пресцентъра на Софийска районна прокуратура, която му повдигна обвинения.
На 23 юни около 15:40 часа на булевард “Македония” столицата обвиняемият насочил пистолет към мъж с думите: „Ей с тоя пищов ще ви пръсна главите“. Два часа след това отново отправил заплаха, като този път опрял оръжието към челото на пострадалия, който подал сигнал в полицията.
Обвиняемият е осъждан в миналото, но към настоящия момент е реабилитиран, посочват от прокуратурата. Предвид възможността да извърши друго престъпление, той е задържан за срок до 72 часа.
Спрямо него е внесено искане в Софийския районен съд за определяне на мярка „задържане под стража“.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ