Брутални разкрития за убийството на Маги, килърът й с нагло желание ВИДЕО

17-годишният Иван Костов изхвърлил дрехите ѝ и скрил телефона ѝ - иска да остане в арест, защото се страхува за живота си

https://blitz.bg/prestplenie/brutalni-razkritiya-za-ubiystvoto-na-magi-kilarat-y-s-naglo-zhelanie-video_news1081627.html Blitz.bg

Обвиняемият за убийството на 18-годишната Магдалена в Хасково е изхвърлил дрехите ѝ и е изпращал съобщения до телефона ѝ, за да се опита да си създаде алиби за случилото се. 

Това разкри наблюдаващият прокурор от Окръжна прокуратура Хасково Павел Жеков.

„Той е проявил достатъчна съобразителност дори в ранните часове на деня, за да опита да укрие трупа далече от мястото, където е пребивавал, да укрие телефона на жертвата, да изхвърли оръдието на престъплението, което още не е открито“, заяви той.

Шокиращо ВИДЕО 18+: Това ли е Иван, който бута бидона с тялото на Маги?

Според прокуратурата тези обстоятелства говорят за това, че има реална опасност обвиняемият да се укрие или да извърши престъпление.

17-годишният Иван Костов е разказал, че е удушил 18-годишната Магдалена с връв, която е изхвърлил в кофа за боклук.

Към момента оръдието на престъплението не е открито, каза прокурорът и добави, че се правят претърсвания на сметището. 

„Мотивът за едно престъпление винаги е най-тежкото за разкриване. В много случаи той остава скрит, тъй като ние съдим по неговите външни прояви.

Той нищо не казва. Обяснява как, но не обяснява своите вътрешни мотиви и защо е стигнал докрай“, коментира прокурор Жеков и добави, че не е чул обвиняемия да казва, че съжалява за случилото се.

Защитата и обвиняемият са заявили, че искат той да остане в ареста, защото се страхуват за живота му и за неговото емоционално състояние. Според тях има опасност от посегателство предвид обществените настроения.

Според наблюдаващия прокурор Павел Жеков на този етап мярка постоянно задържане под стража е най-адекватна. 

По думите му дори оръдието на престъплението да не бъде намерено, това няма да има голямо значение за обвинението, тъй като е доказано, че момичето е удушено.

Максималната присъда, която може да получи обвиняемият, е от 5 до 12 години лишаване от свобода, тъй като е непълнолетен.

Майката на 17-годишния младеж е била призована в съдебната зала, но е отказала да присъства на заседанието.

Преди минути стана ясно, че окръжният съд в Хасково оставя за постоянно в ареста 17-годишният Иван , обвиняем за убийството на 18-годишната Магдалена Русева.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Видео: Haskovo.Live

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай