Подсъдим за убийство в Столипиново с изумителен зов в съда: "Вие сте майка и баща, решете!"

41-годишният Живко Борисов, осъден за смъртта на свой познат след пиянска свада, моли пловдивските магистрати за милост и условна присъда

https://blitz.bg/prestplenie/podsadim-za-ubiystvo-v-stolipinovo-s-izumitelen-zov-v-sada-vie-ste-mayka-i-bashta-reshete_news1118051.html Blitz.bg
© trafficnews.bg

41-годишният Живко Борисов, осъден за смъртта на 64-годишния Митко Камбуров след пиянска свада в пловдивския квартал „Столипиново“, се изправи пред Апелативен съд с искане за по-лека присъда.

Въпреки че призна вината си, Борисов направи странно обръщение към магистратите, показвайки, че не разбира напълно защо е в съдебната зала.

„Не знам защо съм тук днес, но искам по-малка присъда. Сега имам 3 години и 8 месеца затвор. Вие сте майка и баща, вие решете дали да лежа“, каза Борисов пред съда.

Обвинението, за което той вече получи ефективна присъда през юли, е за причиняване на смърт по непредпазливост, вследствие на умишлено нанесена тежка телесна повреда.

Фаталният инцидент се разиграва в нощта на 13 август 2024 г. в „Столипиново“. Борисов и Камбуров, които били съседи, седнали да пият в каравана. Между тях избухнал скандал, по време на който Борисов хванал нож с 14-сантиметрово острие, подаден му по-рано за вечерята, и намушкал Камбуров в гърба.

Раната засяга десния бъбрек на пострадалия. Той е откаран в болница и опериран, но на 31 август 2024 г. издъхва. Според медицинската експертиза, причината за смъртта е пневмония, възникнала като усложнение от операцията и влошеното общо здравословно състояние на 64-годишния мъж.

В Апелативния съд защитата на Борисов – адвокат Ива Христева, заяви, че първоинстанционната присъда от 3 години и 8 месеца е несправедлива. Защитата поиска наказание под 3 години лишаване от свобода, което да бъде отложено по член 66 от НК (условна присъда).

Според адвокат Христева, Окръжният съд неправилно е дал превес на лошите характеристични данни на Борисов, а именно неговия алкохолизъм и скитнически начин на живот.

„Окръжен съд е установил в мотивите си, че спрямо лицето липсват каквито и да са противообществени прояви, както и че клиентът ми не е личност с висока обществена опасност“, изтъкна адвокат Христева.

Срещу това възрази апелативният прокурор Румен Попов, който настоя за потвърждаване на ефективната присъда. Той подчерта, че решението на Окръжен съд е правилно и законосъобразно. „Нямам какви да са доказателства за представяне, но има достатъчни такива, които да затвърдят законността на първоинстанционния акт“, заяви Попов.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
2 Коментара
Pako
преди 6 месеца

Пуснете го и дано убие дете на прокурор или съдия боклуци корумпирани

Откажи