Родители на убити деца изригнаха пред Съдебната палата заради Дебора: Това е гавра с паметта!

Протест в София след пускането под домашен арест на фолкпевицата Дебора, хваната с 2.9 промила алкохол

https://blitz.bg/prestplenie/roditeli-na-ubiti-deca-izrignaha-pred-sadebnata-palata-zaradi-debora-tova-e-gavra-s-pametta_news1096478.html Blitz.bg

Родители на деца, загинали при катастрофи, организираха гневен протест пред Съдебната палата в София. Недоволството им беше предизвикано от решението на Бургаския окръжен съд да освободи под домашен арест фолкпевицата Дебора, която беше заловена да шофира с 2.9 промила алкохол в кръвта, докато е в изпитателен срок за същото престъпление.

"Такива мерки за неотклонение – стоене вкъщи в комфорта на дома с всички удобства, е гавра с паметта на нашите деца. Гавра с паметта на жертвите на пътните убийци", заяви пред медиите Николина Петкова от сдружение "Ангели на пътя". "Съдебната система е сляпа и глуха за всичките наши протести", допълни с болка тя.

Протестиращите са категорични, че решението на съда изпраща опасно послание към обществото – че дори при рецидив и по време на изпитателен срок, извършителят може да избегне най-тежката мярка за неотклонение.

Припомняме, че на 9 юли Дебора предизвика катастрофа край Поморие, като в автомобила й се е намирал и малкият й син. Тогава дрегерът отчете 2.9 промила алкохол, а инцидентът се случи само няколко месеца след като певицата получи условна присъда от 1 година затвор с 3-годишен изпитателен срок, отново за шофиране в нетрезво състояние.

Първоначално Районният съд в Поморие остави Дебора за постоянно в ареста, но на 18 юли въззивната инстанция в Бургас измени мярката й в "домашен арест" с електронна гривна. Именно това решение се превърна в повод за днешния протест и за пореден път постави остро въпроса за справедливостта и строгостта на наказанията за престъпленията на пътя.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай