Жандармерията ще бори битовата престъпност

Уличната престъпност е приоритет за МВР, увери Демерджиев

https://blitz.bg/prestplenie/zhandarmeriyata-shte-bori-bitovata-prestapnost_news1152130.html Blitz.bg
© Георги КОЛЕВ, БЛИЦ

Вътрешният министър Иван Демерджиев включва Жандармерията в борбата с битовата престъпност. Това стана ясно от отговора му по време на парламентарния контрол.

Уличната престъпност е приоритет за МВР, както обясни той. От 13 май на територията на цялата страна се провежда специализирана полицейска операция, като част от нея е именно битката с битовата престъпност.

От коментара на Демерджиев стана ясно, че подобни прояви и ескалация има на редица места в страната.

Набелязали сме мерки, поясни МВР шефът. Той призова депутатите да подобрят нормативната уредба за борба с битовата престъпност. За целта Жандармерията ще се използва активно за противодействие на престъпността в проблеми райони на страната.

Демерджиев обяви нов подход в МВР и проговори за имотната мафия
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай
1 Коментара
дидо
преди 2 седмици

а кой ще ни пази от престъпниците жандармеристи мен се опитаха да ме окрадът именно жандармеристи

Откажи